FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Na prahu jara: zabojovat o záchranu i úspěch v poháru

14.2.2018 | Redakce

Záchrana v lize je klíčový sportovní cíl Baníku pro jarní část sezony. Klub současně ale hodlá zabojovat i o úspěch na druhé frontě v MOL Cupu, ve kterém se po šesti letech prokousal až do čtvrtfinále. Jaké otázky také zazněly na tiskové konferenci před začátkem jarní části?

O cílech pro jaro

Radim Kučera: Priorita je záchrana. Ale bojujeme na obou frontách a nechci mluvit jen o záchraně. Dostali jsme se v MOL Cupu přes Spartu a bylo by škoda takový výsledek házet bokem někam na vedlejší kolej. Když už jsme došli do čtvrtfinále, fanoušci si zaslouží, abychom se o úspěch v poháru poprali.

O posílení kádru

Dušan Vrťo: Po podzimním umístění v tabulce bylo jasné, že kádr posílit musíme. Díky majiteli klubu a jeho finančním prostředkům mohl Baník udělat jedno z nejvýraznějších posílení za poslední roky. Co je velmi podstatné, všichni hráči přišli do Baníku na přestup. Přišli kvalitní i zkušení hráči, a i když změn bylo dost, věříme, že si to sedne. Chceme jít postupnými kroky. Teď je cílem záchrana, postupně bychom se chtěli dostávat v tabulce výše. Kádr na to kvalitu má.

O změnách v kádru

Radim Kučera: Posílili jsme doopravdy zkušenými hráči. Časový horizont na přípravu byl sice krátký, ale přišli vesměs samí zkušení borci a ne žádní zajíci. Nechtěl bych se ale vymlouvat, že mužstvu chybí sehranost. Věřím, že mužstvo je natolik kvalitní, že zápasy dokáže zvládat kvalitou, zkušeností a morální silou. Právě na zkušenosti nových hráčů budeme sázet. Noví hráči jsou i charakterově přínosem do kabiny. Je na nich zřejmý profesionalismus a mladí se od nich mají co učit. Chemie je v mužstvu dobrá. Věřím, že se to přenese do výsledků, což je vždycky nejdůležitější.

O současné podobě kádru

Dušan Vrťo: Kádr není nafukovací, hrát může jen jedenáct lidí. Dneska jsme dali souhlas Jakubu Pokornému k odchodu do Ústí, ještě se to dořešuje. Martin Sus má souhlas, aby jednal s Mladou Boleslaví. Nic není ale uzavřeno. Náš kádr by měl mít 18 hráčů a 3 gólmany, dva až tři hráči tedy možná ještě odejdou.

O úvodu jarní sezony

Radim Kučera: Zápas se Slováckem je pro nás jeden z těch základních bodů. Ale není to ještě zápas buď, a nebo, ve hře je na jaře celkem 42 bodů. Obecně platí, že doma musíme zabrat a sbírat body, ještě když máme takovou výbornou podporu fanoušků v zádech. Konstelace týmů v tabulce je taková, že do hry o záchranu jsou pořád namočeny minimálně další čtyři týmy. My musíme pod sebe dostat alespoň dva z nich. Věřím, že v sobotu budeme přichystáni a do jara vykročíme vítězně.

Twitter