FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ondřej Šašinka: Bronz doceníme časem

13.7.2017 | Redakce

To zklamání jen tak nevyprchá. Česká devatenáctka navzdory úspěchu v podobě bronzových medailí na mistrovství Evropy v Gruzii cítila, že si to mohla rozdat ve finále o zlato. „Jsme samozřejmě hrozně smutní. Co jiného, když prohrajete semifinále na EURU gólem z poslední akce nastavení normálního času,“ řekl kapitán národního týmu a útočník Baníku Ondřej Šašinka po smolné prohře 0:1 s Anglií.

Už z vás během noci vyprchalo to největší zklamání?

To asi jenom tak nepřebolí. Na zápas s Anglií jsme byli výborně připraveni. Byli jsme, myslím, 80 minut i lepší. A pak prohrajete gólem z poslední akce utkání. Cítili jsme a věřili si na to, že přes Anglii přejdeme, a budeme hrát o zlato. Takže teď převládá zklamání. Měli jsme na to Anglii porazit.

Ale i medaile na takové úrovni je výborný výsledek, nemyslíte?

Časem to určitě doceníme víc, než jak to vnímáme teďka. Když takhle ztratíte zápas, neuvažujete o tom, že máte bronz. Uvažujete o tom, proč nehrajete o zlato. Co se stalo špatně. Já jsem tomu týmu strašně věřil už před mistrovstvím. Sami víte, že jsem říkal, že můžeme hrát klidně o zlato. Bohužel nám v tom rozhodujícím utkání chyběla trocha štěstí. Jinak si myslím, že jsme odehráli docela dobrý turnaj a nemáme se za co stydět.

Jak vyšel šampionát vám po osobní stránce?

To ať posoudí jiní. Já bych chtěl všem klukům z mužstva poděkovat. Měli jsme výbornou partu, jen škoda, že nepřišla ta třešnička na dortu. Pro nás všechny to byla velká zkušenost hrát na takovém turnaji. Osobně věřím, že ji využiju v další kariéře.

Už víte, kdy se se spoluhráči Denisem Granečným a Ondřejem Chvějou zapojíte do přípravy v Baníku?

Máme trochu problémy s návratem. Měli jsme letět hned v noci po utkání, ale pak nám zrušili let z Tbilisi do Prahy. Takže teď (čtvrtek poledne - pozn. red.) čekáme na další. Kluci jedou v pátek na utkání do Polska proti AEK. Počítám, že od pondělka znovu skočíme do tréninku. Žádný odpočinek nemáme.

Twitter